CHORWACJA - REJSY - SZKOLENIA - CZARTERY - WŁASNA FLOTA - JACHTY ŻAGLOWE - MOTOROWE
 

O nas

D-Marin, Marina Mandalina.

Baza i biuro Odisej Yachting znajdują się w na terenie nowoczesnej mariny Mandalina, w mieście Szybenik, w środkowej części chorwackiego wybrzeża. Goście mariny mają do swojej dyspozycji dwie restauracje, sklep, klub żeglarski, czynne całą dobę bezpłatne zaplecze sanitarne z automatyczną pralnią oraz parking. Teren mariny wraz z parkingiem jest całą dobę monitorowany, co pozwala na bezpieczne pozostawienie tutaj własnego samochodu na cały czas trwania rejsu. W pobliżu przystani znajduje się supermarket oraz przystanek autobusowy, z którego można dojechać do oddalonego o 2 km centrum miasta. Własny warsztat Odisej Yachting zapewnia żeglarzom całodobowy serwis jachtowy, a uczestnicy rejsu mają zapewniony bezpłatny dostęp do firmowego Wi-Fi oraz aktualnych prognoz meteorologicznych.


.

Szybenik

Średniowieczny Szybenik z historyczną katedrą wpisaną na listę UNESCO, leży w sercu adriatyckiego wybrzeża nad ujściem rzeki Krka. Wody otaczające Szybenik to prawdziwy raj dla żeglarzy. Oprócz dzikiego piękna białego krasowego kamienia i lazuru czystego morza, szczycą się aż 240 wyspami i skalnymi wysepkami, z których każda kryje jakąś tajemnicę. Chcąc poznać najbardziej znanych poławiaczy korali na Adriatyku, należy popłynąć na Zlarin, żeby zobaczyć miejsca znane z połowów morskich gąbek trzeba udać się na Krapanj. Jeśli jednak pragniesz zobaczyć coś zupełnie niespotykanego, wypłyń na pełne morze i odkryj archipelag Kornati.

W pobliżu Szybenika znajdują się dwa parki narodowe, oddalone są od siebie zaledwie około pięćdziesięciu kilometrów. Każdy z nich prezentuje zupełnie odmienne walory natury. Park Narodowy Kornaty to archipelag 89 pięknych wysp i skał (łącznie jest ich 152), których strome klify budzą prawdziwy respekt wśród żeglarzy – gwarancja niezapomnianych wrażeń. Natomiast Park Narodowy Krka pełen jest zapierających dech w piersi naturalnych barier wapiennych, kaskad i jezior. Siedem wspaniałych, huczących wodospadów na rzece Krka, to najwyższy naciekowy próg rzeczny w Europie. Większość turystów uważa, że właśnie tutaj są najpiękniejsze widoki w całej Chorwacji.

Co o nas piszą magazyn "Wiatr": Czarterowe centrum Chorwacji

Dojazd

Marina Mandalina znajduje się w odległości 10 minut jazdy od głównej drogi i 40 minut jazdy od portów lotniczych w Zadarze i Splicie. Szybenik jest połączony z Zagrzebiem autostradą Zagrzeb - Split i jest to najlepszy możliwy wybór dla gości jadących z północy. Regularne linie autobusowe łączą Szybenik ze wszystkimi większymi miastami chorwackimi oraz niektórymi większymi europejskimi centrami. Innym sposobem dojazdu do Szybenika z Polski jest skorzystanie z oferty profesjonalnej firmy transportowej jak Biuro Podróży Retman z siedzibą w Opolu. Ponadto Szybenik jest połączony liniami kolejowymi z Zagrzebiem i dalej z resztą Europy.

.

Czarter jachtów w Chorwacji

Malowniczy krajobraz, wymarzony klimat, wspaniała kuchnia i niezwykle przyjaźni ludzie, czego więcej można oczekiwać od wakacji? Dla pasjonatów żeglarstwa ważne jest jeszcze otwarte, czyste morze i odrobina wiatru. To jasne - Chorwacja jest rajem dla żeglarzy! Pełne przygód rejsy po krystalicznych wodach Adriatyku gwarantują niezapomniane wspomnienia, dlatego oferujemy czartery jachtów i organizujemy niezapomniane wakacje na chorwackich wodach.

Żeglarstwo jest sportem, który nigdy się nie nudzi, bogactwo akwenów wodnych i krajobrazu, a także zmieniające się warunki pogodowe sprawiają, że wszystkie rejsy są inne. Chorwacja ze swoim urozmaiconym wybrzeżem i lazurowym morzem to idealne miejsce na wakacje dla całej rodziny, a także na pełną mocnych wrażeń przygodę na wodach Adriatyku.

Marina ma doskonałe połączenie komunikacyjne z Zagrzebiem, Splitem i innymi europejskimi miastami. W pobliżu znajdują się też urokliwe Parki Narodowe, a rejsy to doskonała okazja do podziwiania pięknych klifów oraz archipelagu 89 wysp. Czarter jachtu to także świetna opcja dla każdego, kto chce poczuć wiatr we włosach i poznać smak przygody. Najlepszej jakości sprzęt i profesjonalna, doświadczona obsługa gwarantują bezpieczne i niezapomniane rejsy.

CHORWACJA - KRAJ TYSIĄCA WYSP i KRYSTALICZNIE CZYSTEJ WODY