Zalety Chorwacji

Malowniczy krajobraz, wymarzony klimat, wspaniała kuchnia i niezwykle przyjaźni ludzie, czego więcej można oczekiwać od wakacji? Dla pasjonatów żeglarstwa ważne jest jeszcze otwarte, czyste morze i odrobina wiatru. To jasne – Chorwacja jest rajem dla żeglarzy! Pełne przygód rejsy po krystalicznych wodach Adriatyku gwarantują niezapomniane wspomnienia, dlatego oferujemy czartery jachtów i organizujemy niezapomniane wakacje na chorwackich wodach.

Żeglarstwo jest sportem, który nigdy się nie nudzi, bogactwo akwenów wodnych i krajobrazu, a także zmieniające się warunki pogodowe sprawiają, że wszystkie rejsy są inne. Chorwacja ze swoim urozmaiconym wybrzeżem i lazurowym morzem to idealne miejsce na wakacje dla całej rodziny, a także na pełną mocnych wrażeń przygodę na wodach Adriatyku. Czarter jachtu to także świetna opcja dla każdego, kto chce poczuć wiatr we włosach i poznać smak przygody. Najlepszej jakości sprzęt i profesjonalna, doświadczona obsługa gwarantują bezpieczne i niezapomniane rejsy.

Zalety bazy w Szybeniku

  • Baza Odisej Yachting mieści się w Szybeniku, w marinie Mandalina.
  • Port jest jednym z najnowocześniejszych w całej Chorwacji.
  • Centralne usytuowanie miasteczka (na środku wybrzeża) powoduje, że jest świetnym miejscem wypadowym dla żeglarzy, np. na południe na wyspę Vis lub północ na wyspy Kornati. Dzięki umiejscowieniu, można łatwo dotrzeć do Szybenika.
  • Pierwszy lub ostatni dzień czarteru można wykorzystać na odwiedzenie Skradin i Parku Narodowego KRK (wodospady), które znajdują się 1,5 godziny od naszej bazy.

Jak dotrzeć do mariny Mandalina w Szybeniku?

Marina Mandalina znajduje się w odległości 10 minut jazdy od głównej drogi i 40 minut jazdy od portów lotniczych w Zadarze i Splicie.

Szybenik jest połączony z Zagrzebiem autostradą Zagrzeb – Split i jest to najlepszy możliwy wybór dla gości jadących z północy. Magistrala Adriatycka łączy port ze wszystkimi miastami przybrzeżnymi i śródlądowymi.

Regularne linie autobusowe docierają do Szybenika ze wszystkich większych miast chorwackich oraz z niektórych większych europejskich centrów. Innym sposobem dojazdu do Szybenika z Polski jest skorzystanie z oferty profesjonalnej firmy transportowej (np. Biuro Podróży Retman, z siedzibą w Opolu).

Szybenik jest połączony liniami kolejowymi z Zagrzebiem i resztą Europy.

Uroki Szybenika

Dodatkowo to bardzo urokliwe miejsce. Średniowieczny Szybenik z historyczną katedrą wpisaną na listę UNESCO, leży w sercu adriatyckiego wybrzeża nad ujściem rzeki Krka. Wody otaczające Szybenik to prawdziwy raj dla żeglarzy. Oprócz dzikiego piękna białego krasowego kamienia i lazuru czystego morza, szczycą się aż 240 wyspami i skalnymi wysepkami, z których każda kryje jakąś tajemnicę. Chcąc poznać najbardziej znanych poławiaczy korali na Adriatyku, należy popłynąć na Zlarin. Żeby zobaczyć miejsca znane z połowów morskich gąbek, trzeba udać się na Krapanj. Jeśli jednak pragniesz zobaczyć coś zupełnie niespotykanego, wypłyń na pełne morze i odkryj archipelag Kornati.

W pobliżu Szybenika znajdują się dwa parki narodowe, oddalone są od siebie zaledwie około pięćdziesięciu kilometrów. Każdy z nich prezentuje zupełnie odmienne walory natury. Park Narodowy Kornaty to archipelag 89 pięknych wysp i skał (łącznie jest ich 152), których strome klify budzą prawdziwy respekt wśród żeglarzy – to  gwarancja niezapomnianych wrażeń. Natomiast Park Narodowy Krka pełen jest zapierających dech w piersi naturalnych barier wapiennych, kaskad i jezior. Siedem wspaniałych, huczących wodospadów na rzece Krka, to najwyższy naciekowy próg rzeczny w Europie. Większość turystów uważa, że właśnie tutaj są najpiękniejsze widoki w całej Chorwacji.

Co o nas piszą magazyn „Wiatr”: Czarterowe centrum Chorwacji

D-Marin, Marina Mandalina

Baza i biuro Odisej Yachting znajdują się w na terenie nowoczesnej mariny Mandalina, w mieście Szybenik, w środkowej części chorwackiego wybrzeża. Port jest jednym z najpopularniejszych i najnowocześniejszych przystani Chorwacji.

Marina Mandalina, jako jedyny chorwacki port, zdobyła najwyższą nagrodę – pięć złotych kotwic- przyznawaną przez The Yacht Harbour Association. To potwierdzenie najwyższej jakości świadczonych usług.

Jest także jedynym portem w Chorwacji przyjmującym megajachty – jednostki najbogatszych armatorów. Może gościć jachty o długości do 140 metrów.

Marina ma doskonałe połączenie komunikacyjne z Zagrzebiem, Splitem i innymi europejskimi miastami. W pobliżu znajdują się też urokliwe Parki Narodowe, a rejsy to doskonała okazja do podziwiania pięknych klifów oraz archipelagu 89 wysp.

Goście mariny mają do swojej dyspozycji dwie restauracje, sklep, klub żeglarski, czynne całą dobę bezpłatne zaplecze sanitarne z automatyczną pralnią oraz parking. Teren mariny wraz z parkingiem jest całą dobę monitorowany, co pozwala na bezpieczne pozostawienie tutaj własnego samochodu na cały czas trwania rejsu. W pobliżu przystani znajduje się supermarket oraz przystanek autobusowy, z którego można dojechać do oddalonego o 2 km centrum miasta.

Własny warsztat Odisej Yachting zapewnia żeglarzom całodobowy serwis jachtowy, a uczestnicy rejsu mają zapewniony bezpłatny dostęp do firmowego Wi-Fi oraz aktualnych prognoz meteorologicznych.